دات نت نیوک
X

خدمات پرستاری از سالمند در منزل

6 مورد از مزایای نگهداری سالمند در منزل

رتبه بندی این مطلب:
4.0

مراقبت از سالمندان بخصوص در شرایط سخت و بحرانی کار سختی است. بسیاری از سالمندان در این سن و شرایط زندگی توانایی نگهداری و مراقبت از خود را ندارند و در این زمان افراد خانواده بیشتر از قبل نگران آنها می‌شوند. این امر طبیعی است که بسیاری از سالمندان در این شرایط احساس ترس می‌کنند و نمی‌توانند به روال گذشته به زندگی ادامه دهند. اما در این شرایط شما باید تصمیم بگیرید که بهترین روش برای نگهداری و مراقبت از سالمند خود چیست و چگونه می‌توان در بهترین شرایط از او محافظت کرد. یکی از روش‌های مناسب برای نگهداری سالمند، استخدام یک پرستار متخصص در منزل می‌باشد تا سالمند در محیط منزل احساس بهتری داشته باشد و از فرزندان و عزیزانش دور نباشد.

برای دریافت مشاوره های مربوط به انتخاب پرستار سالمند در منزل میتوانید به‌صورت شبانه روزی با شماره : 28111066-021 تماس حاصل فرمایید و رایگان از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

برخی ممکن است فکر کنند که شاید پرستار سالمند در منزل از مهارت و تجربه‌‌های بالایی برخوردار نیست و نمی‌تواند در شرایط بحرانی عکس والعمل خاصی نشان دهند. اگر شما قصد دارید از سالمند خود در منزل نگهداری کنید یا برای او پرستار استخدام کنید باید به 6 مورد از نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شده است و می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند توجه کنید.
1. علاقه سالمند 
مهم ترین مزیت برای نگهداری از سالمند در منزل این است که به خواسته او توجه شود و تمام موارد بر طبق نظر خودش برنامه ریزی شود. بیشتر سالمندان علاقه ای ندارند که بیرون از خانه بمانند و در منزل احساس آرامش بیشتری می‌کنند. اما اگر سلامت آنها در خطر باشد باید در محیط بیمارستان نگهداری شوند تا تمام امکانات و تجهیزات بیشتری در اختیار داشته باشند. اگر از نظر پزشکی سالمند مشکل خاصی نداشته باشد، بهترین روش برای نگهداری از او در منزل است. 
2. استقلال
طبق تحقیقات مشخص شده ترس از دست دادن مستقل شدن برای اکثر سالمندان به وجود آمده است و حتی ممکن است در برخی شرایط دچار مرگ آنها شود. زمانی که سالمند در محیط خانه خود زندگی می‌کند آرامش بیشتری دارد و حتی دخالت در کارهای کوچک مانند نوشیدن چایی یا بیسکویت می تواند برای آن ها معنای بسیار زیادی داشته باشد، زیرا برای سال های طولانی این تصمیم ها را خود گرفته است.
3. کمتر شدن هزینه‌های اضافی
یکی دیگر از مزایای مهم مراقبت از سالمند در منزل، کاهش هزینه‌های نگهداری در خانه سالمندان یا بیمارستان است و ممکن است هر ساله این هزینه‌ها بیشتر شود. هزینه مراقبت از سالمند در منزل با توجه به مراقبت هایی که شما انجام می دهید متغیر است.
4. موجودیت در جامعه
مراقبت از سالمند در منزل باعث می‌شود نقش آنها در جامعه ثابت باقی بماند و بتوانند مانند افراد عادی تعامل داشته باشند. این کار همچنین از نظر سلامتی نیز تاثیر دارد. پایبندی به روند قبلی می تواند سالمند را سرحال و مشغول نگه دارد. همچنین به سالمند کمک می کند تا در برابر از دست دادن حافظه مبارزه کند
5. مراقبت بطور شخصی
مراقبت در مرکز نگهداری از سالمند محدودیت های زیادی دارد. به عنوان مثال در آن محیط پرستاران از چندین سالمند در یک اتاق مشترک مراقبت می‌کنند اما نگهداری سالمند در منزل این محدودیت را ندارد و پرستار سالمند بیشتر دقت و حواس خود را به یک نفر که از او مراقبت می‌کند می‌دهد. 
6. عوامل عاطفی و احساسی
مهم ترین مسئله که شاید کمتر راجب به آن صحبت شده باشد، احساسات و روابط سالمندان با اعضای خانواده است و ممکن است آنها فکر کنند در زندگی شما بار و مسئولیت اضافی ایجاد کرده اند. اما مراقبت از سالمند در منزل و دانستن این که او در محیطی امن است، این نگرانی ها را سبک تر می کند.


شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاوران ندای سلامت با شماره 28111066-021 تماس بگیرید و درخواست خدمات مورد نظر خود را بدهید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.


Print

تعداد نمایش ها (3882)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x