دات نت نیوک
X

خدمات پرستاری از کودک در منزل

استخدام پرستار خصوصی کودک در فصل مدارس

رتبه بندی این مطلب:
5.0

ابتدای مهرماه و شروع مدارس با حضور دانش آموزان در در محیط آموزشی همراه است که معمولا با استرس و نگرانی والدین سپری می شود همچنین برخی از دانش آموزان هراس از مدرسه دارندسعی داریم در این مقاله دلائل استرس و هراس کودک از مدرسه را بررسی کنیم. برای کودکانی که به تازگی پایه اول را شروع می کنند پیش‌دبستانی می تواند بر کاهش ترس کودک از مدرسه تأثیر مثبت بگذارد.چون آموزش در مراکز پیش دبستانی بیشتر بر پایه بازی و ارتباط کودک با گروه همسالان خود می باشد و در این محیط آموزشی کودک تکالیف زیادی برای انجام دادن ندارد ، همه این موارد می تواند ترس کودک از مدرسه را از بین ببرد . در برخی از مدارس رفتارهایی همچون تحقیر کودک و مقایسه کودک با بقیه دانش آموزان در روان کودک اثراتی جبران ناپذیر می گذارد.در برخی از موارد این خود والدین هستند که سبب ایجاد ترس از مدرسه در کودکان خود میشوند، والدینی که در تربیت فرزندشان بیش از اندازه سهل گیر و یا سخت گیرند زمینه هراس از مدرسه را در کودک خود فراهم می کنند و باید در سبک های فرزندپروری خود تجدید نظر کنند.

 

برای دریافت مشاوره مربوط به انتخاب پرستار خصوصی کودک می‌توانید بصورت شبانه روزی
با شماره : 28111066-021 بصورت رایگان از مشاوران ما راهنمایی بگیرید

 

دلایل ترس از مدرسه در کودک چیست؟

هراس از مدرسه، ترس شدیدی است که فقط در مورد مدرسه وجود دارد و کودک در مکان‌های دیگر می‌تواند دوری از مادر را تحمل کند. این ترس می‌تواند از بخش خاصی از مدرسه، عملکرد تحصیلی یا محیط مدرسه یا در اثر تجربه اتفاق‌های ناخوشایند، مانند آزاردیدن از دوستان در مدرسه یا مشکلاتی در مسیر خانه تا مدرسه باشد. در این موارد پی بردن به علت هراس، برای اقدام‌های درمانی ضروری است. تشخیص این که کودک به چه دلیل از بودن در مدرسه خودداری می کند اهمیت زیادی دارد برای کودکانی که بهره هوشی در حد متوسط یا بالای متوسط دارند مشکلات تحصیلی علت بی میلی آنها به مدرسه نمی باشد. گاهی اوقات ترس از مدرسه، از اطلاعات محض از معلم یا دیگران و مقررات خارج از خانه، مقایسه شدن با کودکان ناآشنا و تجربه ترس از شکست ناشی می شود.
 برخی کودکان به دلیل تمسخر، آزار، تهدید و زورگویی بچه های دیگر و مورد انتقاد قرار گرفتن یا تنبیه شدن توسط معلم از مدرسه هراس دارند.برای بسیاری از کودکان ترس از رفتن به مدرسه درواقع دور شدن از والدینشان است. اکراه و امتناع از رفتن به مدرسه می تواند به دلایل مختلف باشد. در مواردی هم  ترس کودک از این ترس شدید و غیرمنطقی ناشی می شود که تصور می کند در جمع، ارزیابی می شود یا خجالت می کشد، زیرا مجبور است در کلاس درس جواب دهد.
در برخی از کودکان مبتلا به مدرسه هراسی، مراسم صبحگاهی استرس زاست و اغلب این کودکان دچار هراس از مکان های بسته هستند. شاید به همین دلیل برای برخی از این کودکان لازم باشد که هر وقت احساس ضعف و سستی می کنند بتوانند کلاس را ترک کنند. 

روش هایی برای مقابله با احساس ترس از مدرسه در کودک

 
– با کودک صحبت کنید تا اطمینان پیدا کند مدرسه ترسی ندارد.
– برای حل مشکلات مدرسه کودک با کودک همکاری کنید.
– در مورد مزایای درس خواندن و باسواد شدن با کودک صحبت کنید.
– برای غلبه بر مشکلات درسی به کودک کمک کنید اعتماد به نفس خود را بالا ببرد.
– در صورتی که کودک در مدرسه مشکل دارد با مدرسه کودک ارتباط بیشتری داشته باشید و از معلمان یاری بگیرید.
–  به کودک در انجام تکالیف درسی کمک کنید.
– تشویق و جایزه دادن به کودک را فراموش نکنید.
– اگر کودک خطایی آسیب زننده انجام نمی دهد ، مته به خشخاش نگذارید.
– همراهی والدین در راه مدرسه برای روحیه دادن و محبت کردن به کودک را فراموش نکنید.
– عوامل نفرت از مدرسه مانند تنبیه و سرزنش و سخت جلوه دادن تکالیف را از بین ببرید.

شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاوران ندای سلامت با شماره 28111066-021 تماس بگیرید و مشخصات مورد نیاز خود را با ما در میان بگذارید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

Print

تعداد نمایش ها (4377)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x