دات نت نیوک
X

خدمات پرستاری از سالمند در منزل

7 مورد از فواید ماساژ برای سالمندان

رتبه بندی این مطلب:
3.9

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین روش‌های درمانی مخصوصا در سنین بالا است. ماساژ به دستکاری لایه های سطحی و عمیق عضلانی جهت تسکین دردهای کمر، سردرد های تنشی ، درمان یبوست شدید در سالمندان و … میگویند. انواع ماساژ درمانی مطابق با نیاز های مردم وجود دارد. افراد در حال رشد ، میانسالان و سالمندان میتوانند از فواید ماساژ درمانی بهره مند شوند. این طب مکمل در سال های اخیر محبوبیت زیادی بین افراد عادی و سالمندان پیدا کرده است.

ماساژ درمانی چه کاربردی دارد؟

آخرین تحقیقات بر روی تأثیرات ماساژ نشان داده کمک بیشتری به حفظ سلامتی می کند. این درمان مکمل اگر به درستی و تحت نظر افراد متخصص صورت پذیرد خطری نخواهدداشت. اما بهتر است در صورتی که فرد یا سالمند از بیماری خاصی رنج می برد حتماً در مورد نوع طب مکمل به پزشک متخصص او اطلاع دهید. در این صورت، طب مکمل، هماهنگ با طب معمول و متناسب با وضعیت آمادگی بدنی سالمند پیش می‌رود.

مزایای ماساژ درمانی برای سالمندان

1. کاهش درد ( در سالمندان ) ؛
2. توان‌بخشی در آسیب‌های ورزشی در ورزشکاران؛
3. کاهش استرس ( در سالمندان ) ؛
4. افزایش تمدد اعصاب ؛
5. کنترل اضطراب در کودکان و سالمندان ؛
6. کنترل افسردگی در سالمندان  و همه افراد ؛
7. کمک به بهبود وضعیت عمومی سلامتی در بزرگسالان ؛

برای دریافت مشاوره‌های مربوط به انتخاب پرستار خصوصی سالمند در منزل 

می‌توانید به‌صورت شبانه روزی با شماره : 28111066- 021 تماس حاصل فرمایید و رایگان از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

 

انواع ماساژ درمانی برای سالمندان

این روش درمانی مانند سایر روش‌ها، شامل مراحل و دسته بندی مشخصی است که طبق آن بیماران یا سالمندان بر اساس درد یا نیاز خود یکی از انواع ان را انتخاب می‌کنند. 

ماساژ ملایم

در این روش کل بدن چرب می شود و با ضربه های آرام و پشت سر هم مقدار بسیار کمی فشار وارد می شود. این ماساژ مناسب افرادی است که تحت فشار محیطی هستند.

ماساژ اسالن

در این ماساژ انبساط ماهیچه ها اتفاق می افتد و گردش خون تنظیم می شود. این روش برای کسانی مهم است که زندگی پرتحرک و پرسرعتی دارند.

حس درمانی

در این روش از طریق ماساژ نقاط مشخصی از دست ها و پاها فشار کلی از قسمت های بدن برداشته می شود. این ماساژ مناسب افرادی است می خواهند سیستم کلی بدن خود را دگرگون کنند.

ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ درمانی یوگای افراد تنبل است. سبب کشیدگی کل عضلات بدن می شود. این ماساژ از کف پا آغاز شده و به قسمت های بالای بدن می رسد. در این روش قابلیت ارتجاعی بدن افزایش می یابد. این روش مناسب افراد پشت میز نشین است.

ماساژ شدید آما

این ماساژ درمانی بر اساس طب سوزنی چین و برای تاثیرگذاری نقاط حساس بدن انجام می شود. این روش کانال های ورودی و خروجی انرژی را در بدن باز می کند.

ماساژ سوئدی

این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریع می بخشد. برای افرادی که مشاغل سخت فیزیکی دارند مناسب است

فواید ماساژ درمانی برای سالمندان

یک جلسه این طب می‌تواند در کاهش فشار خون سالمند، ضربان قلب و اضطراب حالتی موثر باشد. چند جلسه از این روش، اضطراب صفتی (اضطراب کلی)، افسردگی در سالمندان و درد را کاهش می دهد. ماساژ می تواند برای کمر دردهای مزمن، مفید باشد. روش های مناسب برای کمر درد های مزمن عبارت است از ماساژ، طب سوزنی ، ریلکسیشن و یوگا در سالمندان.

برای استفاده از خدمات ماساژ درمانی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

افراد مبتلا به اختلال انعقاد خون تعداد پلاکت‌های خون آنها کم است، نباید تحت درمان با ماساژهای شدید قرار بگیرند.
ماساژ نواحی که لخته خون، شکستگی، زخم باز یا زخم در حال بهبود، عفونت‌های پوستی یا استخوان‌های ضعیف دارد.
برای بیماران سرطانی به دلیل فشار مستقیم روی تومور ها حتما با مشورت پزشک متخصص.
زنان باردار قبل از اینکه از خدمات ماساژ درمانی استفاده کنند، باید با پزشک خود مشورت کنند.

شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاوران ندای سلامت با شماره 28111066-021 تماس بگیرید و درخواست خدمات مورد نظر خود را بدهید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

Print

تعداد نمایش ها (4755)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x